AB’den Türkiye-Mısır diyaloğuna dair açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz

AB’den Türkiye-Mısır diyaloğuna dair açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz

AB’den Türkiye-Mısır diyaloğuna dair açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz

Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Charles Michel, Türkiye ile Mısır ortasındaki diyaloğu memnuniyetle karşıladığını açıkladı.Erdeundleben.com-AB …

Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Charles Michel, Türkiye ile Mısır ortasındaki diyaloğu memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Erdeundleben.com-

AB Kurulu’ndan yapılan açıklamaya nazaran Kurul Lideri Charles Michel, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile telefonda görüştü.

İkili münasebetler ve bölgesel sorunların ele alındığı görüşmede, Doğu Akdeniz‘de güvenlik ve istikrar konusunun da ele alındığı belirtildi.

Açıklamada, “AB Kurulu Lideri Michel, Doğu Akdeniz’de istikrarlı ve inançlı bir atmosfer bulunmasında AB’nin çıkarı bulunduğunu vurgulamış, Mısır ile Türkiye ortasındaki mevcut diyaloğu memnuniyetle karşılamıştır” tabirleri yer aldı.

Michel ve Sisi’nin ayrıyeten Orta Doğu Barış Süreci’ni ele aldığı, Michel’in İsrail ve Filistinli kümeler ortasında sağlanan ateşkesteki gayretleri için Mısır’a teşekkür ettiği kaydedildi.

İki başkanın ayrıyeten Libya’da istikrar ve birliğin sağlanmasında AB ve Mısır’ın ortak çıkarı bulunduğu konusunda hemfikir olduğu, Ulusal Birlik Hükümeti’nin desteklenmesinin ehemmiyetine vurgu yaptığı tabir edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın