AVM’ler aşılamaya yer tahsisi için hazır

AVM’ler aşılamaya yer tahsisi için hazır

Alışveriş Merkezleri, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa üzere büyükşehirler dahil bütün vilayet sıhhat müdürlükleriyle irtibatta olunduğunu …

Alışveriş Merkezleri, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa üzere büyükşehirler dahil bütün vilayet sıhhat müdürlükleriyle irtibatta olunduğunu, bizden talep edilmesi halinde yer tahsisi sağlanacağını duyurdu.

Erdeundleben.com-

Yoğunluk olması halinde büyük alışveriş merkezlerinde aşılama için yer istenebileceği bildirildiği için Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) bir açıklama yaptı.

AYD İdare Heyeti Lideri Prof. Dr. Hüseyin Altaş, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa üzere büyükşehirler dahil bütün Vilayet Sıhhat Müdürlükleriyle irtibatta olduklarını belirterek, “Bizden talep edilmesi halinde yer tahsisi sağlayacağız. Kimi vilayetlerde gereksinim bulunmuyor lakin yoğunluk olduğunda bunu talep edebileceklerini söylediler. Bu bahiste ne vakit bizden bir şey istenirse yardımcı olmaya hazırız.” dedi.

“GAZİANTEP VE VAN’DA AŞILAMA YAPILIYOR”

Hüseyin Altaş, “İl Sıhhat Müdürlüklerinden isteyenlere aşılama çalışmaları için yer tahsisi yapıyoruz. Gaziantep’te bunun uygulamasına başladık. Van’da da var.” dedi.

“İSTANBUL’DA BİRÇOK ALIŞVERİŞ MERKEZİMİZ AŞILAMA İÇİN YER TAHSİSİNE HAZIR”

Aşılamada randevu adabıyla çalışıldığını, Gaziantep’teki uygulamada aşikâr bir yoğunluk oluştuğunu anlatan Altaş, “İstanbul’da da birçok alışveriş merkezimiz talep edilmesi durumunda aşılama için yer tahsisine hazır. Bu hususta ne vakit bizden bir şey istenirse yardımcı olmaya hazırız.” değerlendirmesinde bulundu.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNE GELEN ZİYARETÇİ SAYISI ARTTI

Altaş, salgın nedeniyle uygulanan “tam kapanma”nın akabinde geçen bir aylık sürece ait, alışveriş merkezlerine gelen ziyaretçi sayısının arttığını belirtti.

“CİROLARDA YÜZDE 80’LERİ YAKALADIK”

Salgın öncesinde günlük 6 milyon 500 bin olan AVM’lere ziyaretçi girişinin, günlük 4 milyon 500 binlere gerilediğini söz eden Altaş, “Cirolarımızda da yüzde 80’leri yakaladık. Bizim beklentilerimizden de âlâ gidiyor.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın