Bingöl’de bin kişinin istihdam edildiği OSB’de aşılama çalışması başladı

Bingöl’de bin kişinin istihdam edildiği OSB’de aşılama çalışması başladı

Bingöl’de bin kişinin istihdam edildiği OSB’de aşılama çalışması başladı Bingöl’de yaklaşık olarak bin kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi …

Bingöl’de bin kişinin istihdam edildiği OSB’de aşılama çalışması başladı Bingöl’de yaklaşık olarak bin kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi Bölgesi’nde taşınabilir gruplarca yerinde aşı uygulamasına başlandı.

Erdeundleben.com

Bingöl’de bin kişinin istihdam edildiği OSB‘de aşılama çalışması başladı

BİNGÖL – Bingöl’de yaklaşık olarak bin kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi Bölgesi‘nde taşınabilir takımlarca yerinde aşı uygulamasına başlandı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın “Üretimin devamlılığı ve güvenliği için Organize Sanayi Bölgelerinde taşınabilir gruplarımızca yerinde aşı uygulamasına başlıyoruz” açıklamasının akabinde ülke genelinde olduğu üzere Bingöl’de Vilayet Sıhhat Müdürlüğü koordinesinde aşı uygulaması başladı. Bu kapsamda Genç Yolu üzerinde bulunan ve yaklaşık bin kişinin istihdam edildiği organize sanayi bölgesinde taşınabilir takımlarca yerinde aşı uygulaması bugün itibariyle başladı. Birinci etapta 400 kişinin aşılamasının yapılacağı organize sanayi bölgesinde, önümüzdeki hafta içine kadar çalışmanın tamamlanmasının beklendiği öğrenildi. Sıhhat Müdürlüğü’nce organize sanayi bölgesine gönderilen taşınabilir gruplar, birinci olarak dokuma atölyelerinde aşılama çalışmalarına başladı.

Birinci olarak 400 kişiyi aşılamayı hedeflediklerini belirten OSB Müdürü Nurullah Çiftçi, “Sağlık Bakanlığımızın ülkemiz genelinde sigortalı çalışanlara yönelik başlatmış olduğu aşılama çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi olarak aşılama çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Sıhhat Vilayet Müdürlüğü takımlarınca bugün 400 aşı yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki hafta içinde de çalışan bin kişinin aşılama çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz. Çalışanlarımızın daha sağlıklı ortamda çalışması ismine ve salgının minimize edilmesi için aşılama çalışmalarına ehemmiyet veriyoruz. Organize sanayi bölgesi olarak firmalarımızın aşı çalışmalarına katılmaları tarafında gerekli çalışmaları hassasiyetle yürütmekteyiz” dedi.

180 kişinin istihdam edildiği dokumacılık atölyesi İdare Konseyi Lideri Veysel Saban ise, “Yaklaşık 4 yıldır buradayız. Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır ıstıraplar çekiyoruz. Bugün sıhhat müdürlüğünden geldiler, aşılamaya başladılar. İnşallah daha hoş günler göreceğiz” biçiminde konuştu.

Covid-19 sürecinin her alanda kendilerini etkilediğini anımsatan ve aşısını olan çalışan Esengül Yiğit, “1,5 yıldır yaşadığımız bu süreç nitekim hepimizi manevi olarak çok etkiledi. Çalıştığımız ortam, ailemiz, etrafımız, çocuklarımızın eğitimi olsun her alanda etkiledi bizleri. Şuan aşı çalışmaları başladı. Tüm SSK’lı çalışanlar bu aşıdan yararlanıyor. Bu hepimiz için çok büyük bir nimet. Umarım herkes aşısını olur, bizler de bu koronavirüsilletinden kurtulmuş oluruz. Ben de aşımı oldum. Hiçbir ağrı hissetmedim çok şükür. Bu halde hepimiz sağlıklı bir ortama kavuşmuş oluruz, bu maskelerden kurtulmuş oluruz” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Muhammet Ali Çiftçi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın