Bogdanov: Moskova, Suriye’ye ek Sputnik V aşısı gönderebilir

Bogdanov: Moskova, Suriye’ye ek Sputnik V aşısı gönderebilir

Bogdanov: Moskova, Suriye’ye ek Sputnik V aşısı gönderebilir

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov, Moskova’nın Suriye’ye ek Sputnik V koronavirüs aşısı tedarik edebileceğini söyledi.Erdeundleben.com-St …

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov, Moskova’nın Suriye’ye ek Sputnik V koronavirüs aşısı tedarik edebileceğini söyledi.

Erdeundleben.com-

St. Petersburg Milletlerarası İktisat Forumu’nda konuşan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, muhtaçlık duyulması halinde Moskova’nın Suriye’ye ek Sputnik V koronavirüs aşısı tedarik edebileceğini belirtti.

Bogdanov, Aşı tedariki yapıldı ve bundan sonra da yapılacak. Bu türlü bir gereksinim ve imkan olması durumunda Suriyeli dostlarımıza yardım edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Rusya Sıhhat Bakanlığı, Ağustos 2020’de Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Ulusal Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen dünyanın birinci Kovid-19 aşısı Sputnik V’yi tescil etmişti. Sputnik V şu ana kadar toplam nüfusu 3.2 milyarın üzerinde olan 66 ülkede onaylandı. Dünyanın en saygın tıp mecmuası The Lancet, faz 3 klinik testlerinin sonuçlarına nazaran Sputnik V aşısının aktifliğinin yüzde 91.6 olarak teyit edildiği bir makale yayınlamıştı. Lakin, Rusya Direkt Yatırımlar Fonu’ndan (RDIF) yapılan açıklamada, Rusya’da aşılanan 3 milyon 800 bin vatandaşın bilgi tahlillerinin aşının yüzde 97.6 seviyesinde aktif olduğunu gösterdiği belirtilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın