Fransa Açık’tan çekilmişti; Naomi Osaka, Wimbledon’a da katılmayacak

Fransa Açık’tan çekilmişti; Naomi Osaka, Wimbledon’a da katılmayacak

Fransa Açık’tan çekilmişti; Naomi Osaka, Wimbledon’a da katılmayacakErdeundleben.com -Dünyaca ünlü Japon tenisçi Naomi Osaka’nın yaklaşan Tokyo …

Fransa Açık’tan çekilmişti; Naomi Osaka, Wimbledon’a da katılmayacak

Erdeundleben.com

Dünyaca ünlü Japon tenisçi Naomi Osaka‘nın yaklaşan Tokyo Olimpiyatları’na odaklanabilmek için bu ay başlayacak Wimbledon Tenis Turnuvası’na katılmama kararı aldığı bildirildi.

Teniste bayanlarda dünyanın iki numarası olan Japon tenisçi Naomi Osaka’dan sürpriz bir karar geldi. Geçtiğimiz günlerde Fransa Açık Tenis Turnuvası’ndan çekilerek spor dünyasını şoke eden Osaka, olimpiyatlara daha yeterli odaklanabilmek ismine bu ay yapılacak Wimbledon Tenis Turnuvası’ na katılmama kararı aldı. Kararı ünlü tenisçinin menajeri kamuoyuna duyururken, Osaka’nın bir mühlet ailesiyle vakit geçirmek istediği öğrenildi.

Fransa Açık’tan çekilmişti

Japon bir anne ve Haitili bir babanın kızı olan Osaka, 2018’de ABD Açık ve 2019’da Avustralya Açık tenis turnuvalarını kazanarak isminden kelam ettirmişti. Son olarak Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda basın toplantısına katılmak istemediğini açıklayan Osaka, organizatörler tarafından 15 bin dolar para cezasına çarptırılmıştı. Basının karşısına çıkmak istemememe nedenini “depresyon” olarak açıklayan Osaka, kararı nedeniyle elenme riski karşısında turnuvadan çekildiğini duyurmuştu.

Dev tertibe ikinci darbe

Dünyanın en ünlü tenis tertiplerinden biri olarak görülen Wimbledon, son olarak yıldız tenisçi Rafa Nadal‘ın çekilme kararı ile gündeme gelmişti. 20 kere Grand Slam şampiyonu olan Nadal’ın akabinde Osaka’nın aldığı karar dev tertibe “ikinci darbe” olarak yorumlandı.

İngiltere’de yapılacak Wimbledon Tenis Turnuvası 28 Haziran’da başlayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kararı Teni̇s

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın