Hindistan’da 2020’de demir yollarında 8 bin 700’den fazla kişi hayatını kaybetti

Hindistan’da 2020’de demir yollarında 8 bin 700’den fazla kişi hayatını kaybetti

Hindistan’da geçen yıl demir yollarında çoğunluğu göçmen personel 8 bin 700’ü aşkın kişi hayatını yitirdi. Hindistan Demir Yolu İdaresi ise bu …

Hindistan’da geçen yıl demir yollarında çoğunluğu göçmen personel 8 bin 700’ü aşkın kişi hayatını yitirdi. Hindistan Demir Yolu İdaresi ise bu vefatları kaza olarak değil, ‘tren raylarına müsaadesiz giriş yahut beklenmedik vaka’ olarak nitelendiriyor.

Erdeundleben.com-

YeniDelhiTelevizyonu‘nun (NDTV) haberine nazaran, Hindistan Demir Yolu İdaresi, geçen yıl demir yolunda hayatını kaybedenlerin çoğunluğunun konutlarına yürüyerek gitmeye çalışan göçmen personeller olduğunu açıkladı.

Geçen yıl yolcu treni seferlerinin önemli halde azalmasına karşın demir yollarında 8 bin 700’den fazla kişinin hayatını kaybettiğini bildiren idare, göçmen emekçilerin öteki otoyol güzergahından gitmek yerine demir yolu güzergahını takip ettiklerini lisana getirdi.

İdare, göçmen personellerin konutlarına yürüyerek gitmek için demir yolu güzergahını tercih etmelerinde, ‘kara yolu güzergahına nazaran daha kısa olması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden kaçınmak istemeleri ve rastgele bir trenin çalışmadığını varsaymalarının tesirli olduğunu’ aktardı.

Yolcu treni seferlerinin geçen yıl büyük ölçüde azaldığı, yük trenlerinin seferlerinin devam ettiği Hindistan’da, Demir Yolu İdaresi bu vefatları kaza olarak değil, ‘tren raylarına müsaadesiz giriş yahut beklenmedik vaka’ olarak nitelendiriyor.

Ülkede ayrıyeten 2019’da 15 bin 204, 2018’de 14 bin 197, 2017’de 12 bin 838, 2016’da 14 bin 32 kişi demir yollarında hayatını kaybetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bi̇n Demi̇r Yolu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın