İngiltere’de sinema, tiyatro ve müzeler 132 günün ardından yeniden açılıyor

İngiltere’de sinema, tiyatro ve müzeler 132 günün ardından yeniden açılıyor

İngiltere’de sinema, tiyatro ve müzeler 132 günün ardından yeniden açılıyor

İngiltere’de olağanlaşma haritasının üçüncü evresi bugün başladı. Bu kapsamda 132 gündür kapalı olan sinema, tiyatro ve müzeler üzere cümbüş …

İngiltere’de olağanlaşma haritasının üçüncü evresi bugün başladı. Bu kapsamda 132 gündür kapalı olan sinema, tiyatro ve müzeler üzere cümbüş merkezleri kapılarını açıyor. Tüm sınırlamaların kaldırılmasının planladığı son basamak ise 21 Haziran’da.

Erdeundleben.com-

İngiltere’de koronavirüs salgınıyla çabaya yönelik kısıtlamalarının hafifletilmesi kapsamında sinema, tiyatro ve müzeler 132 günün akabinde tekrar hizmete giriyor. 

Hükümetin Kovid-19 tedbirlerinin kaldırılmasına yönelik açıkladığı 4 basamaklı yol haritasına nazaran, bugün başlayan olağanlaşmanın üçüncü basamağıyla ülkede cümbüş merkezleri de dahil olmak üzere daha fazla işletme yine açılacak.

Açık alanlarda 30, kapalı alanlarda 6 bireye kadar toplanılabilecek, düğünlere 30’a kadar kişi katılabilecek.

Müze, tiyatro ve sinema üzere iç yer cümbüş alanlarının açılacağı üçüncü basamakta, iştirakçi sayısı sonlu tutulmak üzere açık hava aktifliklerine müsaade verilecek, spor karşılaşmalarında 10 bine kadar taraftar tribünlerde yerlerini alabilecek.

Restoran ve barlar iç yerlerde müşteri kabul etmeye başlayacak, konaklama bölümü tekrar hizmet verebilecek.

Orta öğretimde öğrencilerin sınıf ortamında maske takma zorunluluğuna son verilecek, üniversite öğrencileri haftada 2 sefer Kovid-19 testi yaptırmaları kaidesiyle yüz yüze derslere katılabilecek.

Dört evreli yol haritası

Johnson, 22 Şubat’ta yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle 5 Ocak’ta uygulanmaya başlanan ulusal karantinanın, hadise ve aşılama sayıları dikkate alınarak 8 Mart’tan itibaren 21 Haziran’a kadar 4 evreli plan dahilinde kaldırılacağını duyurmuştu.

Birinci basamağın uygulandığı 8 Mart’ta, İngilizlerin 6 şahısla sonlu olmak üzere, açık havada toplumsallaşmalarına müsaade verilmişti.

İkinci kademenin uygulanmaya başlandığı 12 Nisan’da mağaza, berber, spor salonları tekrar hizmete girmiş, restoran ve barların açık yerlerinde müşterilerine servis yapmasına müsaade verilmişti.

21 Haziran’da uygulanacak dördüncü evrede ise Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki tüm sonlandırmaların kaldırılması planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın