Kremlin: İsviçre, Putin-Biden görüşmesi için Kovid aşısı olma şartını koşmadı

Kremlin: İsviçre, Putin-Biden görüşmesi için Kovid aşısı olma şartını koşmadı

Kremlin: İsviçre, Putin-Biden görüşmesi için Kovid aşısı olma şartını koşmadı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İsviçre’nin, 16 Haziran Cenevre’de yapılacak Rusya-ABD Zirvesi’ne katılacak Rus heyeti için Kovid-19 aşısı yahut …

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İsviçre’nin, 16 Haziran Cenevre’de yapılacak Rusya-ABD Zirvesi’ne katılacak Rus heyeti için Kovid-19 aşısı yahut test olma kuralını koşmadığını belirtti.

Erdeundleben.com-

Peskov, Rus medyasına açıklamasında, İsviçre’nin Devlet Lideri Vladimir Putin dahil Rusya heyetine Kovid-19 karşı Avrupa’da tescil edilen aşı yahut PCR testi olma kuralını koşup koşmadığı sorusuna, “Hayır” dedi.

İsviçre, Rusya-ABD Doruğu için akreditasyon kayıtlarını açtı

İsviçre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Pierre-alain Eltschinger, 16 Haziran’da yapılacak Rusya-ABD Zirvesi’ne katılacak basın mensupları için akreditasyon kayıtlarının açıldığını açıkladı.

Eltschinger, Sputnik’e açıklamasında, basın mensuplarının akreditasyonu için Rus Kovid-19 aşısı Sputnik V yapıldığına dair sertifikanın kabul edilip edilmeyeceği sorusuna, “Hayır. Tanınan aşılar olarak yalnızca Avrupa İlaç Ajansı (EMC) ve İsviçre Federal Halk Sıhhati Ofisi’nin onay verdiği aşılar kabul ediliyor” dedi.

Rusya-ABD Zirvesi’nin basın merkezinde süratli Kovid-19 testlerin fiyatsız olacağını söyleyen Eltschinger, “Hızlı test departmanı, basın merkezi ile tıpkı anda açılacak. Gazetecilerin akreditasyon öncesinde bir sefer testten geçmesi kâfi olacak” diye ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Rus

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın