Meteoroloji’den son dakika sarı kodlu uyarı! Saat verildi

Meteoroloji’den son dakika sarı kodlu uyarı! Saat verildi

Son dakika: Meteoroloji’den yapılan son dakika açıklamasına nazaran yurdun büyük bir bölümünde yağışlı bir hava hakim olacak. İşte hava durumu …

Son dakika: Meteoroloji’den yapılan son dakika açıklamasına nazaran yurdun büyük bir bölümünde yağışlı bir hava hakim olacak. İşte hava durumu ayrıntıları…

Erdeundleben.com

Son dakika: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Marmara, Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Artvin ve Ardahan etrafları, Muğla ve Antalya’nın iç kesitleri, Burdur’un güney kesitleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesitlerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da etraflarında aralıklı ve lokal olarak kuvvetli olması beklenmektedir.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge İddia ve Erken İkaz Merkezi’nden yapılan açıklamaya nazaran, İstanbul ve Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) etraflarında bugün öğlen saatlerinden itibaren aralıklı ve lokal kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış öngörülüyor.

MARMARA VE TRAKYA’DA SARI KODLU İHTAR
Gün uzunluğu devam etmesi beklenen yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksama, kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması istenirken vatandaşlara sarı kodlu ihtar yapıldı.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının 2-4 derece artması, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Ülkemizin kuzey ve iç kesitlerinde kuzey ve kuzeybatı, güney bölümlerinde batı ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İHTARLAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere nazaran; İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da aralıklı ve lokal olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Modüllü, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da etraflarında aralıklı ve lokal olarak kuvvetli olması beklenmektedir.

ÇANAKKALE °C, 28°C
Kesimli, yer yer çok bulutlu, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 26°C
Modüllü, yer yer çok bulutlu, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ °C, 26°C
Modüllü, yer yer çok bulutlu, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların mahallî olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 26°C
Kesimli, yer yer çok bulutlu, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Modüllü ve az bulutlu, iç bölümlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar etrafları ile Muğla’nın iç bölümlerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 26°C
Az bulutlu vakitle kesimli yer yer çok bulutlu öğlen saatlerinden sonra mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 30°C
Modüllü ve az bulutlu

MANİSA °C, 30°C
Kesimli bulutlu

MUĞLA °C, 30°C
Az bulutlu vakitle modüllü bulutlu öğlen saatlerinden sonra iç kısımları mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, iç bölümlerinin yer yer kesimli bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Antalya’nın iç bölümleri ve Burdur’un güney etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

ADANA °C, 31°C
Kesimli ve az bulutlu

ANTALYA °C, 28°C
Az bulutlu vakitle kesimli bulutlu öğlen saatlerinden sonra iç kısımları lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 29°C
Modüllü ve az bulutlu

ISPARTA °C, 26°C
Modüllü ve az bulutlu

İÇ ANADOLU
Modüllü ve az bulutlu, , öğlen saatlerinden sonra Eskişehir etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

ANKARA °C, 27°C
Modüllü ve az bulutlu

ÇANKIRI °C, 25°C
Modüllü ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 26°C
Az bulutlu vakitle modüllü bulutlu öğlen saatlerinden sonra lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA °C, 27°C
Modüllü ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Kesimli, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

BOLU °C, 25°C
Kesimli, yer yer çok bulutlu, lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 27°C
Modüllü, yer yer çok bulutlu, lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP °C, 25°C
Modüllü, yer yer çok bulutlu, iç kısımları mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 26°C
Modüllü, yer yer çok bulutlu, lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Modüllü ve yer yer çok bulutlu, Artvin etrafları ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç bölümleri mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

AMASYA 14°C, 29°C
Kesimli ve az bulutlu

BAYBURT 12°C, 28°C
Kesimli ve az bulutlu

SAMSUN 16°C, 24°C
Modüllü, yer yer çok bulutlu, iç kesitleri lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 18°C, 25°C
Kesimli, yer yer çok bulutlu, iç bölümleri mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu, kuzey kısımlarının yer yer kesimli bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

ERZURUM 10°C, 29°C
Modüllü ve az bulutlu

KARS 9°C, 29°C
Modüllü ve az bulutlu

MALATYA 13°C, 32°C
Az bulutlu

VAN 13°C, 28°C
Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

ADIYAMAN 20°C, 34°C
Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR 20°C, 38°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 18°C, 33°C
Az bulutlu

SİİRT 21°C, 35°C
Az bulutlu ve açık

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın