Putin, SPIEF’te dünya haber ajanslarının temsilcileriyle video konferans formatında görüşecek

Putin, SPIEF’te dünya haber ajanslarının temsilcileriyle video konferans formatında görüşecek

Putin, SPIEF’te dünya haber ajanslarının temsilcileriyle video konferans formatında görüşecek

Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya başkanı Vladimir Putin’in önümüzdeki cuma günü St. Petersburg Milletlerarası İktisat Forumu (SPIEF …

Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya başkanı Vladimir Putin’in önümüzdeki cuma günü St. Petersburg Milletlerarası İktisat Forumu (SPIEF) kapsamında görüntü konferans yoluyla dünya haber ajansları ve büyük yabancı şirketlerin temsilcileriyle farklı toplantılar yapacağı bildirildi.

Erdeundleben.com-

Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamaya nazaran Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, 4 Haziran’da SPIEF kapsamında görüntü konferans formatında dünya haber ajansları ve büyük yabancı şirketlerin temsilcileriyle farklı toplantılar yapacak.

Açıklamada, “Forum çerçevesinde Rusya Devlet Lideri, dünya haber ajansları, memleketler arası yatırım topluluğu ve büyük yabancı şirketlerin temsilcileriyle görüntü konferans formatında farklı görüşmeler yapacak” sözlerine yer verildi.

Açıklamaya nazaran, bu yıl düzenlenen forumda Avusturya, İngiltere, Almanya, Hindistan, İspanya, İtalya, Katar, Çin, Güney Kore, ABD, Türkiye, Fransa ve Japonya’dan haber ajanslarının yöneticileri, Rusya Devlet Lideri ile görüşmek üzere davet edildi.

Forumun esas aktifliği ise Putin’in 4 Haziran’daki genel heyet toplantısında yapacağı konuşma olacak. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un daha evvel açıkladığı üzere Rus başkanın konuşmasının en önemli konusu, Rusya’nın sosyo-ekonomik gelişimi ve yatırım cazibesi olacak.

Davetli olan Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani ve Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz da, görüntü konferans ilişkisi ile aktifliğe katılacak. Ayrıyeten Kremlin’in bildirdiği üzere Arjantin Devlet Lideri Alberto Fernandez ve Brezilya Devlet Lideri Jair Bolsonaro, görüntü konferans yoluyla bağlanarak forum iştirakçilerini selamlayacak.

Bu yılki başlığı ‘Yeniden Birlikte-Yeni Gerçeklik Ekonomisi’ olan, Roskongress Vakfı tarafından organize edilen forum kapsamında 2-5 Haziran tarihleri ortasında dünyanın pandemi sonrası ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişimine yönelik 100’ü aşkın panel gerçekleştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın