Rusya Sağlık Bakanlığı: Kovid-19 aşılama planının yüzde 25’i tamamlandı

Rusya Sağlık Bakanlığı: Kovid-19 aşılama planının yüzde 25’i tamamlandı

Rusya Sağlık Bakanlığı: Kovid-19 aşılama planının yüzde 25’i tamamlandı

Rusya Sıhhat Bakan Yardımcısı Oleg Gridnev, Rusya’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu aşılamada temponun artırılması gerektiğini …

Rusya Sıhhat Bakan Yardımcısı Oleg Gridnev, Rusya’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu aşılamada temponun artırılması gerektiğini belirterek, şu ana kadar toplu aşılama planının yüzde 25’inin yerine getirildiğini söyledi.

Erdeundleben.com-

Rusya Sıhhat Bakan Yardımcısı Oleg Gridnev, son vakitlerde ülke genelindeki aşılama oranında artış gözlendiğini, lakin hastalığın sıçrama yapmasını önlemek için eylül-ekim aylarına kadar nüfusun yüzde 60’ının aşılanması gerektiğini kaydetti.

St. Petersburg Milletlerarası İktisat Forumu’nda konuşan Gridnev, “Aşılananların sayısı ile ilgili datalar daima değişiyor, şimdiki bilgiler epeyce etkileyici, aşılanacak olanların yüzde 25’ten fazlası aşılanmış durumda” dedi.

Gridnev,Rusya’da Kovid-19 aşılarının üretimi konusunda rastgele bir kasvet bulunmadığı ve aşılanmanın gönüllülük temeline nazaran yürütüldüğünü hatırlatarak, “Sağlık çalışanları ve başka yetkililerin yanı sıra medya da mümkün olduğu kadar herkesi aşı olmaya teşvik etmek için çalışmalı” sözlerini kullandı.

Rusya’da toplu aşılama 18 Ocak’ta başlamıştı. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin 12 Mayıs’ta yaptığı açıklamada ülkede 24 milyonu aşkın kişinin koronavirüs aşısı olduğunu belirtmişti.  

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Aşı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın