Zaharova, hasım ülkeler listesine girmekten kaçınmak için yapılması gerekenleri açıkladı

Zaharova, hasım ülkeler listesine girmekten kaçınmak için yapılması gerekenleri açıkladı

Zaharova, hasım ülkeler listesine girmekten kaçınmak için yapılması gerekenleri açıkladı

Rusya Dışişleri Bakanı Mariya Zaharova, öbür ülkelerin hasım ülkeler listesine girmekten kaçınmak için sadece eşitliğe, hürmete ve hukuka dayalı …

Rusya Dışişleri Bakanı Mariya Zaharova, öbür ülkelerin hasım ülkeler listesine girmekten kaçınmak için sadece eşitliğe, hürmete ve hukuka dayalı diyalog kurmaları gerektiğini söyledi.

Erdeundleben.com-

Russia Today (RT) televizyonuna demeç veren Zaharova, hasım ülkeler listesine girmekten kaçınmak için yapılması gerekenleri anlattı.

Sadece eşitliğe, hürmete ve hukuka dayalı diyaloğun bu listeden kaçınmak için kâfi olacağını kaydeden Zaharova, “Daha sonra ülke bazında düzeltme yapılabilir. Partnerlik, ittifak bağlantıları olabilir, soğukluk devirleri de olabilir. Farklı durumlar oluyor, hatta sıkıntılar oluyor lakin bahsettiğim şey temelini oluşturuyor” dedi.

23 Nisan’da Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, yabancı ülkelerin hasmane hareketlerine karşı karşılık niteliğindeki tedbirlere ait kararı imzalamıştı.

25 Nisan’da açıklama yapan Zaharova, Moskova’nın içerisinde ABD’nin de olduğu hasım ülkeler listesi üzerinde çalışma yaptığını ve bu listedeki ülkelerin diplomatik misyonlarında Rusya vatandaşlarını çalıştırmalarının yasaklanacağını söz etmişti.

14 Mayıs’ta Rusya hükümeti, öbür ülkelerin Moskova’ya yönelik tavırlarını dikkate alınarak hazırlanan hasım ülkeler listesini onaylanmış ve listede yalnızca ABD ile Çekya yer almıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ülkeler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın